Už jste slyšeli o této úžasné plodině? Maca se řadí mezi tzv. superfoods, neboli superpotraviny, které jsou extrémně bohaté na různé živiny, pomocí kterých můžeme s výhodou regulovat specifické zdravotní potíže…

Maca je rostlina pocházející z centrálních And v Peru, především z oblastí Junín a Pasco. Podle výsledků výzkumu obsahují její kořeny vápník, fosfor, hořčík, zinek, železo, alkaloidy a vitamíny řady B, C a E.

Používáme ji pro blahodárné účinky na organismus, mezi kterými vyniká stimulace imunity, zvyšování energie a odolnosti, podpora kalcifikace kostí, revitalizace činnosti neuronů (mozkových buněk), stimulace tvorby a zrání červených krvinek, stimulace reprodukčních orgánů (u obou pohlaví), zabraňují předčasnému stárnutí buněk atd.maca

Užitečná je proto pro snížení fyzické a duševní únavy, proti osteomalacii a osteoporóze (odvápňování kostí), při různých typech chudokrevnosti, proti neplodnosti u žen i mužů, reguluje menstruační cyklus u žen a muže zbavuje impotence, čistí aknózní pleť. Zabraňuje předčasnému stárnutí a fyzické slabosti. Výborná je tedy pro všechny vyčerpané a oslabené jedince, ale i pro regeneraci pro sportovce.

Její blahodárné vlastnosti a užitečnost jsou známy dávno před španělským obdobím a jsou potvrzovány mnohými současnými vědeckými poznatky.

Pokud Vás její účinky zaujaly, lze ji pořídit i u nás v práškové formě k přidávání do jídel a nápojů, ve formě hotového instantního nápoje či jako součást snídaňových směsí.

Jelikož vykazuje maca hormonální účinky, informujte se o vhodnosti užívání v naší poradně.