Co pozorujeme darkfield mikroskopem?
Vyšetření živé kapky krve nenahrazuje klasické laboratorní vyšetření. Je to doplňková unikátní metoda vyšetření, které ukáže patologické projevy a jevy běžným vyšetřením nezjistitelné. Darkfield analýzou nelze zjistit krevní skupinu, hladinu krevního cukru, počet krvinek a podobné kvantitativní výsledky.
Ve vzorku krve sledujeme:
- stav hydratace a dehydratace organismu
- zda je strava v souladu s potřebami organismu, potřeba více „živé stravy“
- indikátory acidózy (překyselení)
- stav okysličení organismu a průchodnosti krevních kapilár
- životnost červených krvinek a jejich schopnost vázat kyslík
- stav železa, kyseliny listové a B12 (anémie)
- těžké kovy a jiné kontaminanty akutně přítomné v krvi
- candida albicans (kvasinky) a jiné plísně akutně přítomné v krvi
- nedostatečné trávení a vstřebávání ve střevech, zvýšená propustnost střevní stěny
- potřeba antioxidantů, poškození volnými radikály, oxidativní stres
- hromadění kyseliny močové, urátové krystaly, riziko dny
- chronické a akutní záněty, alergie, autoimunitní reakce
- riziko agregace krevních destiček, riziko aterosklerózy
- některé patogenní mikroorganismy (např. chlamydie pneumoniae)
U červených krvinek hodnotíme tvar, velikost a poškození oxidativním stresem. Pozorujeme schopnost krvinek přenášet kyslík a tedy i míru okysličení organismu. Hodnotíme shlukování krvinek, deformace v důsledku vazby bílkovin na jejich povrch – např. při nesprávné výživě, potravinových alergiích, infekcích apod.
U bílých krvinek hodnotíme jejich vzájemný poměr, a hlavně na rozdíl od běžných kvantitativních vyšetření vidíme jejich aktivitu. Tedy přímo pozorujeme, jak aktivní je váš imunitní systém.
V plazmě je možné sledovat především tukové částice, krystaly cholesterolu, často bakterie různých forem, plísně, tvorbu fibrinových vláken a tedy poruchy srážení krve atd.
Obecně řečeno lze zjistit: stav a kvalitu výživy, nedostatky některých minerálních látek, vitamínů, stopových prvků, zátěž těžkými kovy, míru stresu, psychického, mikrobního i oxidativního, kvalitu okysličení organismu, poruchy srážlivosti, infekce, kvalitu imunitního systému, poruchy metabolismu tuků, kyseliny močové a další.
Vyškolený odborník hodnotí nález v souvislosti s anamnézou a potížemi klienta. Na základě komplexního přístupu odborník vypracuje zprávu včetně individuálních rad ke zlepšení stavu.
Pro koho je darkfield mikroskopie?
Toto vyšetření je vhodné pro každého, koho zajímá prevence, ale i pro ty kteří:
- mají chronické onemocnění či opakující se potíže
- jsou náchylní k opakujícím se infekcím
- chtějí zjistit stupeň přetížení organizmu (těžké kovy, chemikálie, léky, metabolity, atd.)
- se svých potíží nezbavili po standardním léčení a chtějí zkusit alternativní cestu
- mají většinu či všechna standardní lékařská vyšetření v pořádku a přesto se necítí zdrávi či jejich dřívější problémy dále přetrvávají
Historie metody DARKFIELD
Vyšetřování živé krve má dlouhou tradici již od 19. století. V mnoha indikacích bylo postupně nahrazeno vyšetřením fixovaných, uměle barvených krevních preparátů. Ty poskytují jiné informace a hlavně je jejich zpracování rychlejší a méně personálně náročné. Darkfield metoda ale nezanikla a udržela si svou oblibu a význam především u lékařů celostní medicíny (např. naturopatů) a výživových poradců.
Průběh vyšetření
Vyšetření probíhá po odebrání kapičky krve z prstu ruky po důkladné desinfekci drobnou a tenkou jednorázovou jehličkou. Kapka je umístěna na podložní sklíčko, které se lehce překryje krycím sklíčkem (zabrání to oxidaci a vyschnutí), aby komponenty v krvi mohly být pozorovány ještě živé, tedy v pohybu. „Živé“ zůstávají maximálně 20 – 30 minut.
Obraz krve je z mikroskopu přenášen webovou kamerou do počítače a zvětšen. Klient tedy může sledovat stav své krve společně s terapeutem. Pořizujeme videozáznam a fotografie, které se uchovávají pro srovnání při následujících kontrolách. Po každém vyšetření dostane klient zprávu s podrobným vysvětlením aktuálního stavu a doporučeními.
Jak se připravit?
- před odběrem kapky ideálně 4 hodiny nejezte nic těžce stravitelného, vypijte 1-1,5 l nesycené vody, nejezte sladké pochutiny, nepijte sycené ani mléčné nápoje
- večer před vyšetřením se nedoporučuje konzumovat stravu s vysokým obsahem tuků (např. tučné a uzené maso, tučné sýry) a pít alkohol
- nedoporučuje se provádět vyšetření v období akutních zánětů a horečky
Doporučení po vyšetření
Součástí vyšetření je následné komplexní poradenství v holistické výživě podle momentálních potřeb organismu. Klientovi může být doporučena cílená přírodní suplementace, alkalizace či případná detoxikace a to vždy podle aktuálního stavu zdraví.
Poradenství v oblasti výživy považujeme za prioritu, jelikož samotné zjištění, co je v krvi v nepořádku, nestačí. Je třeba podniknout pozitivní změny, aby klient již za několik týdnů pocítil zlepšení. Úspěšnost navrhovaných řešení problémů a reakci organismu na doporučenou terapii ověřujeme při následné kontrole.