Důkladné pročištění střeva je výchozím bodem celkové detoxikace. Právě ve správné funkci tenkého a tlustého střeva se totiž nalézá až 80 % našeho imunitního systému.

Spolu s odpadem z konzumovaných potravin se v tlustém střevě hromadí velké množství odumřelých buněk. V případě, že tyto buňky začnou kvasit a zahnívat, stávají se zdrojem vysoce toxických látek. Při dlouhodobějším nevhodném životním stylu se střevo zanáší a vrstvy nečistot začínají tvrdnout (vznikají střevní kaly, střevní divertikly aj. komplikace). Tento proces zabraňuje přirozeným střevním pohybům a umožňuje zpětné propouštění škodlivin do krevního řečiště.

Zanesené střevo způsobuje řadu zdravotních potíží od bolestí hlavy, nadměrné únavy a vyčerpanosti až po tvorbu infekcí a zánětů. S usazenými střevními kaly rovněž souvisí riziko vzniku polypů, divertiklů a rakovinných buněk. Střevní nánosy jsou také vhodným prostředím pro život plísní a parazitů.

Ne náhodou patří Česká Republika k nechvalné světové špičce ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku. Práce na změně životního stylu v Centru holistické péče přináší našim klientům velkou úlevu a prevenci mnohých chorob.