Acidobazická rovnováha lidského těla je dynamická hodnota kyselin a zásad uvnitř všech tekutin a buněk lidského organismu. Náš organismus lépe funguje, pokud je lehce zásaditý.

Zkoumání acidobazické rovnováhy je dobrá měřící metoda, která určí, v jakém stavu se momentálně nachází vaše tkáněcitrony a z toho plynoucí zdravotní rizika. Optimální rovnováha kyselin a zásad je velmi důležitá pro prevenci nespočtu civilizačních onemocnění dnešní doby, pro udržování zdravé imunity, ale i pro udržování optimální tělesné hmotnosti.

V běžné praxi se setkáváme spíše s tendencí k acidóze plynoucí z nevhodného stravování, špatného životního stylu, ale také přemíry duševního stresu. Důkladné „odkyselení“ a doplnění minerálních látek v těle proto tvoří základ celostní péče o zdraví.

Náš organismus přísně udržuje pH krve v rozmezí cca 7,35 – 7,45. Pro určení skutečného stavu vnitřního prostředí slouží velmi dobře měření pH moči, které lze rychle a neinvazivně zjistit prostřednictvím testovacích pH proužků. Toto jednoduché měření doplňuje celkový obraz o stavu organismu při analýze živé kapky krve Darkfield mikroskopem. PH moči je třeba vždy interpretovat v kontextu celkového zdravotního stavu klienta.

NEBUĎTE KYSELÍ, ANEB OTESTUJTE SE

Všeobecné projevy překyselení organismu

silhouette_of_colored_smoke_193075(pozorujete-li je u sebe, přičtěte si bod za každou položku):

  1. Nedostatek energie a častá únava
  2. Nekvalitní spánek
  3. Přiznávám, že na zdravou stravu moc nedbám
  4. Depresivní nálady, obavy nebo podrážděnost
  5. Citlivost na chlad a nepříjemný pocit chladu v těle nebo často studené končetiny
  6. Změna váhy (rychlé hubnutí či nadváha)
  7. Zvýšená náchylnost k infekcím (opakující se infekce, snadné nachlazení)
  8. Potíže s chrupem nebo vypadávání vlasů
  9. Touha po sladkém
  10. Častý stres

Vyhodnocení:
už i 2 body mohou avizovat dlouhodobější překyselení organismu.

Přijďte se poradit do Centra Holistické Péče a kontaktujte nás.