Plných 90% návštěv u lékaře jsou potíže vycházející ze stresu.

Naštěstí je zde ale spousta technik a terapií, kterými můžeme sami snížit závažnost i rozsah onemocnění nebo mu také ache_adult_depressiondokonce předejít. Ve spoustě případů vhodnou nekonvenční péčí dokážeme svůj zdravotní stav opět obnovit do úplného zdraví.

Studie ukazují, že v dnešní době prožíváme daleko více stresu než kdy jindy. To omezuje pohodu našeho života a stres se stává významným faktorem pro vznik psychických a fyzických onemocnění jako jsou deprese, onemocnění srdce, mozkové příhody, onkologická onemocnění, snížení imunity, chronické bolesti, neplodnost a gynekologické potíže, cukrovka, problémy pohybového aparátu, hormonální, metabolické nebo zažívací potíže aj. aj.

Akutně a zejména chronicky prožívaný stres oslabuje imunitní systém a celkově naši vitalitu. Často vyústí v psychické či psychosomatické potíže. Poradenství v rámci psychoterapie vede k lepšímu porozumění stávající situaci a náhledu na možná řešení. Terapie bylinami, regulujícími akutní či chronické stresové faktory, lze efektivně předcházet negativnímu dopadu stresu na náš organismus.