Kdo by si měl udělat test potravinové intolerance?donuts_and_milk_198089

Pokud pozorujete na sobě některý z příznaků uvedených v následující otázce. Lidé často kvůli svým obtížím navštíví i lékaře, ten však nedokáže často přesně určit, co by mohlo být jejich příčinou. V těchto případech by bylo skutečně vhodné, udělat si test potravinové intolerance.

Které symptomy provázejí potravinovou intoleranci?

Potravinová intolerance může mít různé příznaky a může ovlivnit téměř každý orgán v lidském těle. Lidé si často stěžují na několik symptomů najednou, jako jsou např. střevní problémy provázené bolestmi hlavy, či vyrážkami. Mezi běžné příznaky patří: úzkost, chronická únava, ztráta pozornosti, zácpa, průjem, bolesti hlavy, nespavost, migrény, zadržování vody v těle, artritida, fibromyalgie, astma, nadýmání, deprese, gastritida, svědění pokožky, problémy s hmotností – neschopnost zhubnout, hyperaktivita, zánětlivé onemocnění střeva a další.

abdominal painJaký je rozdíl mezi potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí) a alergií na potraviny?

Rozdíl je zcela zásadní. Intoleranční reakce je imunitní reakcí zprostředkována IgG imunoglobuliny. Alergie bývá reakcí zprostředkovanou IgE imunoglobuliny a její symptomy mívají, na rozdíl od intolerance, velmi rychlý průběh (v řádu několika hodin). Intoleranční reakce mohou být velmi těžko identifikovatelné, jelikož jejich projevy nastupují oproti alergiím výrazně později, v řádu několika dní. Proto bývají často nerozpoznané a jednoduše se se svými potížemi člověk naučí žít. Není to ale nutné! Intolerance se dají, na rozdíl od alergií, s pomocí odborníka naprosto zaléčit a Vy se můžete svých obtíží zcela zbavit.

Nabízíme testy na 59 základních potravin a potravinových skupin, či rozšířený podrobný laboratorní test na více než 220 potravin. V první variantě odcházíte z konzultace se známými výsledky, v druhém případě se vzorky zasílají do zahraničí, tudíž vyhodnocení trvá cca do 14 dnů. Výstupem je podrobné určení intenzity reakce na danou potravinu a návrh stravovacího režimu na nejbližší období 3 měsíců, kdy se celý proces intenzivně monitoruje tak, aby bylo dosaženo maximálního účinku a zlepšení Vašeho zdraví.

Pokud se potřebujete o čemkoli poradit, neváhejte nás kontakovat. Na Vaši otázku odpovíme co nejdříve to bude možné!