Z anamnézy: Klienta v posledním roce trápily opakované záněty dutin a dýchacích cest, na které mu opakovaně byla nasazena antibiotika. Uvádí, že předchozí léčba mu nepřinášela úlevu, příznaky nemoci se vždy uklidnily, ale nikdy nedosáhl plného vyléčení.

Klienta dále trápí chronická únava a mívá potíže se spánkem. Celkově má špatnou životosprávu a nevhodné stravovací návyky. Klient dále uvádí zažívací potíže (plynatost, pálení žáhy) v důsledku opakujících se stresových situací. Pitný režim nedodržuje a preferuje spíše nevhodné nápoje s vysokým obsahem cukru a kofeinu. Dříve aktivně a pravidelně sportoval a posiloval. Sportovní aktivitu omezil kvůli bolestem zad v krční a bederní oblasti a problémům s bederními meziobratlovými ploténkami. Opakovaně ho bolí kolena, pět let zpátky absolvoval operaci kolenních vazů.

Vyšetření:

Darkfield mikroskopie kapky krve
Stanovení pH moči
Bioimpedanční měření

Výsledky vyšetření:

Krev vykazovala známky překyselení, stejně tak acidobazické měření moči odhalilo kyselé pH.
Výsledky bioimpedančního měření byly spojené se špatnými jídelními zvyklostmi – nadváha a riziková hodnota viscerálního tuku. Rizikový byl i naměřený obvod břicha.

Doporučení:

Prvním krokem byla důkladná očista organismu – očista střeva přírodními prostředky pro zlepšení trávení a posílení imunity a vyrovnání acidobazické rovnováhy. Souběžně s touto intervencí absolvoval sezení s nutričním specialistou kvůli nutné změně složení jídelníčku. Pro posílení motivace k realizování jednotlivých změn a pro konstruktivní řešení stresových situací začal klient využívat pomoc psychoterapeuta.

Výsledky po 4 měsících holistické péče:

Klient uvádí celkové uvolnění. A to jak svalového aparátu, tak psychiky. Peristaltika střev a celkové trávení se upravilo. Díky změně jídelníčku uvádí více energie, začal opět sportovat. Nechal si vypracovat cvičební plán, ve kterém se trenér v první řadě zaměřil na celkové posílení hlubokého stabilizačního systému, posílení zad a také břicha. Zhubl 6kg, z pásma nadváhy se dostal na hranici normální hmotnosti. Spánek se prohloubil. Dále pracuje na konstruktivních strategiích zvládání stresu a udržení pozitivních změn v životním stylu. Navštěvuje reflexní masáže přispívající k celkovému zlepšení jeho kondice.